De Temps Antan
CAN
Clubstage
20:30
Ethno Flanders
BE
Clubstage
13:30
M'sieur cROCK
BE
Palace
01:00
DJ Desperado
BE
Palace
00:00
DJ BOB
BE
Palace
01:00
Goe Vur In Den Otto
BE
Palace
21:30
DJ Lisa Jordens
BE
Palace
01:00
Les Negresses Vertes
FR
Mainstage
16:00
Sam Kelly & the Lost Boys
UK
Clubstage
17:30
Elephant Sessions
UK
Mainstage
16:00
Goran Bregovic and his Wedding & Funeral Band
UK
Mainstage
22:45
Frank Vander Linden
BE
Kerk
21:00
Luca Bassanese & P.O.P.
IT
Mainstage
14:30
Gogol Bordello
USA
Mainstage
00:00
Eriksson Delcroix & Sun Sun Sun Orchestra
BE
Clubstage
19:00
Selah Sue
BE
Mainstage
22:00
Laura Cortese & The Dance Cards
USA
De Voute
21:00
Zap Mama
BE
Clubstage
21:00
Hannelore Bedert
BE
Clubstage
17:00
Angèle
BE
Mainstage
19:30
Absynthe Minded
BE
Mainstage
20:00
Gwen Cresens
BE
Kerk
16:00
Geppetto & The Whales
BE
Clubstage
17:00
Douglas Firs
BE
Clubstage
15:30
Portland
BE
De Voute
20:30
Bazaar Bizar
BE
Clubstage
19:30
't Hof van Commerce
BE
Mainstage
16:30
Marc Hauman en Groep
BE
De Voute
21:00
Wannes in Jazz
BE
De Voute
22:15
Brihang
BE
Clubstage
22:15
An-Sofie Noppe
BE
De Voute
12:30
Jan De Smet & 2 Centimeters
BE
Mainstage
13:30
Brisk
BE
De Voute
16:30
Milow - Unplugged
BE
Clubstage
21:30
Jake Bugg
UK
Mainstage
23:15
Richard Thompson Electric Trio
UK
Mainstage
18:00
The Mavericks
USA
Mainstage
18:30
Dreamers' Circus
DK
Clubstage
18:45
Stephanie Struijk
NL
De Voute
18:30
Pete Morton
UK
De Voute
14:30
Rura
UK
Clubstage
15:00
Broeder Dieleman
NL
De Voute
18:30
Jake Morley
UK
Kerk
15:00
Hermitage Green
IRL
De Voute
18:30
The Shackleton Trio
UK
De Voute
14:30
Willem Vermandere
BE
Kerk
21:00
Willem Vermandere
BE
Kerk
18:00
Willem Vermandere
BE
Kerk
18:00
All Our Exes Live in Texas
AU
Clubstage
13:00
Son of Town Hall
USA
Kerk
13:30
Linde
BE
De Voute
12:30
The Bonnie Blues
BE
De Voute
16:30
DJ Thönder
BE
Palace
22:00
DJ Double D
BE
Palace
23:00
Grondtonen Dranouter
BE
Mainstage
19:00
Lamoral
BE
Kerk
13:00
Amsterdam Klezmer Band & Söndörgo
NL
Mainstage
14:00
Jan De Smet & 2 Centimeters
BE
Mainstage
13:00
Tim Arisu
BE
Palace
20:00
Deejay Mr. T
BE
Palace
23:00
Charel & Co - Alles
BE
Palace
17:00
Charel & Co - Dom
BE
Palace
15:00
Cirko Deliko
ESP
Palace
12:30
Duo Berlingo
BE
Palace
15:30
Dansinitatie Lindy hop & Charleston
BE
Palace
17:00
Initiatie volksdansen
BE
Palace
12:00
Louvat Bros
BE
De Voute
16:30
Bonnes Muziekcarrousel
BE
Palace
23:00